132-512

BULUT SERVİS AVANTAJLARI

Bulut Teknolojisi; verilerin, donanım ve yazılımların çevrimiçi bir ortamda depolanması ve kullanıcılar tarafından ortak olarak kullanılmasıdır. İçinde barındırdığı depolama özelliği, şirketlerin teknolojik maliyetlerini çok düşük seviyelere çektiği için, bulut teknolojisi günümüzdeki yeni bilişim sistemlerinin bir numaralı yardımcısı olmaktadır. Aynı zamanda yönetilebilir ve değiştirilebilir olması onu esnek bir hale getirmekte ve bu esneklik, bulut içindeki sunucu, donanım ve yazılımların geliştirilmesine, gerektiğinde azaltılmasına ve çoğaltılmasına olanak sağlamaktadır. Bu durum da daha az maliyet, iş gücü ve enerji ile daha yüksek performanslara ulaşmanızı sağlar. Maliyet konusunda yarattığı imkanlar, teknoloji sektöründeki pazarın daha çok kişiye ulaşmasını sağladığı için piyasadaki rekabetin çoğalmasına yardımcı olur. Standart sabit disklere nazaran neredeyse sonsuz depolama alanı sağladığı için içinde barındırdığı verileriniz konusunda endişe etmenize gerek kalmaz. Tüm verilerinizin kolayca yedeklenebilir olması sebebiyle, 3. kişi tarafından veya

olağanüstü durumlar yüzünden zarar görmeniz halinde verileriniz kolayca kurtarılabilir. Aynı zamanda şirketinizde bulunan bulut sistemine sadece yetkili kişiler erişim olanağı sağlayacağı için denetim konusunda endişeniz kalmayacaktır. Bu durum sizi hem güvenlik açısından gereksiz işçi almaktan kurtaracak hem de şirket ve çalışan arasında daha güvenilir bir ortam oluşturacaktır. Verilerinize ulaşabilmek için gereken şeyin sadece bir internet bağlantısı olması sayesinde verilerinize internet içeren her yerden ve her zaman ulaşmanız mümkün olacaktır. Bulut bilişimlerinin bir diğer önemli faydası ise doğaya yaptığı katkıdır. Sağladığı enerji tasarrufu %60’lara kadar vardığı için çevre dostudur. Aynı zamanda %35’e varan daha az karbon salınımını sayesinde hava kirliliğinin önlenmesine büyük ölçüde yardımcı olur.

Bulut Sunucu Sistemleri

Equinix IL1 ve Equinix IS2 İstanbul Avrupa ve Asya kıtalarında bulunan sunucularımız üzerinden sağlanmaktadır. Network sistemleri, Sunucu sistemleri, Storage sistemleri tamamen firmamıza aittir.