Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) Nedir?

Hizmet olarak altyapı (IaaS) hizmeti, genel olarak kişilerin ve firmalarının mevcut bilişim teknolojileri ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş, kullandıkça öde modeliyle çalışmakta olan ve kapsadığı temel bilgi işlem, ağ ve depolama kaynakları ile işletmelerin tüm ihtiyaçlarına çok yönlü cevap veren bir bulut bilişim biçimidir. IaaS ile son kullanıcılar kaynakları ihtiyaçlarına göre ölçeklendirebilir ve özellikle anlık yüksek iş yükleri söz konusu olduğunda, sistem kaynaklarını buna göre düzenleyerek sadece kullandıkları süre boyunca ödeme yaparak, bilişim teknolojileri maliyetlerinden tasarruf sağlarlar.

Altyapı Hizmetlerinin (IaaS) Avantajları

İş Sürekliliğini Artırma

IaaS hizmetinizin esnek yapı ile kampanya dönemleri veya ani trafik yükselişlerinde sistem kaynaklarını kolayca yükselterek, hizmetlerinizin çalışmaya devam etmesini sağlarsınız.

Maliyet Tasarrufu

Altyapı hizmetleri kapsamında sadece sahip olduğunuz ve kullandığınız sistem kaynaklarına ücret ödersiniz. Kullanmadığınız kaynaklar için ödeme yükünden kurtularak maliyet tasarrufu sağlarsınız.

Son Teknoloji Sistem Özellikleri

Codit sistemleri birçok fiziksel ve sanal güvenlik sistemlerine sahiptir. Aynı zamanda sanal güvenlik için VPN ve IP kısıtlamaları gibi ek seçenekler ile sisteminizin güvenliği maksimum derecede sağlanır.

Monitöring

Codit'in sağlamış olduğu altyapı hizmetlerinde (IaaS) bulunan monitöring servisi ile mevcut bilişim teknolojileri altyapınız sürekli izlenerek, kesintisiz bir şekilde çalışması sağlanır.

Yüksek Uptime Garantisi

Codit'in ihtiyaçlarınıza göre size özel yapılandırmış olduğu bilişim teknolojileri altyapı hizmetleri (IaaS) ile sisteminiz yüksek performanslı çalışarak, %99,5 uptime garantisi sağlamaktadır.

Yedekleme & Kurtarma

Codit'in sağladığı altyapı hizmetleri (IaaS) periyodik olarak yedeklenir ve gerçekleşebilecek problemlerde anında kurtarma planı devreye alınarak, mevcut yedekleriniz geri yüklenir.

 

Sanal Veri Merkezi Hizmeti ile İlgili Sorularınız Mı Var?

Codit Teknoloji'nin sunmuş olduğu bu hizmet hakkında aklınıza takılan sorular veya almak istediğiniz bilgiler mi var? Dilerseniz, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere en iyi fiyat teklifini sunmak için telefon numaranızı bırakın sizleri arayalım.

Neden Sanal Veri Merkezi Hizmetini Seçmelisiniz?

Size Özel Tasarlanmış Sanal Veri Merkezi

Sanal veri merkezi hizmeti ile sadece size özel ve ihtiyacınız olan kaynaklar için ücret ödersiniz. Ne eksik ne fazla. Bu sayede optimum kaynak kullanımı sağlayarak hem sisteminizin sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar, hem de ihtiyacınızdan daha fazla sistem kaynaklarına sahip olarak donanım maliyetlerine gereksiz ücretler ödemek zorunda kalmazsınız.

Esnekliğin ve Sanallaştırmanın Gücü

Sanallaştırılan sistemler, diğer sistemlere göre çok daha kolay yönetilip, ölçeklendirilebilmekteler. Örneğin sisteminiz için ekstra bir kaynağa ihtiyacınız olduğunda sanallaştırmaya sahip olmayan sistemlerde, kaynak artırımı için veri merkezine gidilerek, ilgili kaynağın sisteme entegre edilmesi gerekmektedir. Ancak sanallaştırmanın gücü sayesinde mevcut kaynak artırımınızı çok kolay bir şekilde yönetim paneli vasıtasıyla yaparak, sistemi yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

Gelişmiş Sanallaştırma Teknolojileri

Sanal veri merkezi hizmetinizi en güncel sanallaştırma teknolojileri ile yapılandırılarak anahtar teslim alabilirsiniz. Vsphere ile akıllı ve istikrarlı operasyon yönetimi yapabilir, VSAN ile sanal makineleriniz için paylaşımlı depolama oluşturabilir ve NSX ile sanal makinelerinizin operasyonel modelinin mevcut ağ yapınız için uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Yardım
İletişim

İşinize yardımcı olması için satış ekibimizle veya iş danışmanlarımızla iletişime geçin.

Destek Merkezi

Daha fazla yardım arıyorsanız bir destek talebi oluşturun. Destek talebinimiz 7x24 kullanılabilir.

7x24 Telefon Destek
  • Turkey - Kocaeli+90 (262) 404 00 22
  • Turkey - İstanbul+90 (216) 888 08 18
  • Turkey - Bursa+90 (224) 334 16 41
  • Turkey - Ankara+90 (262) 404 00 22
  • Turkey - Kırklareli+90 (262) 404 00 22
  • Germany+49 234 545 725 85
  • England+49 234 545 725 85
  • Bulgaria+49 234 545 725 85
  • United States+49 234 545 725 85